انتخاب وب سایت مورد نظر :

دسترسی سریع :

نوع خبر 
 
 
سمپوزیوم پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی(عفونت زخم جراحی،پنومونی بیمارستانی)سمپوزیوم پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی در روز پنجشنبه مورخ 13/8/95 آغاز به کار نمود. در این برنامه  که اعضاء علمی آن، اساتید دانشگاههای علوم پزشکی ایران،  تهران و مرکز قلب و عروق شهید رجایی بودند با شرکت کم سابقه همکاران از مراکز درمانی شهر تهران و پزشکان و پرستاران بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار گردید.
 در ابتدا مراسم خوش آمد گویی توسط ریاست محترم مرکز جناب آقای دکتر نوحی با تاکید بر پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی ، رعایت احتیاطات استاندارد به ویژه رعایت بهداشت دست انجام شد سپس معاون محترم آموزش مرکز جناب آقای دکتر پیغمبری در زمینه اقدامات انجام شده  جهت ارتقاء سطح علمی کادر پزشکی و تشکر از افرادی که در برگزاری سمینار تلاش داشتند سخنانی را ایراد نمودند.
 
 
 
 دبیر علمی سمینار سرکار خانم دکتر مراد نژاد نیز در همین راستا از تمامی اساتید و همکارانی که در برگزاری این سمینار نقش به سزایی داشتند تشکر نمودندو برگزاری این سمینار را راهگشای جلسات آموزشی بعدی در جهت اعتلای برنامه های پیشگیری و کنترل عفونتهای بیمارستانی ذکر کردند.
 
 خانم رستمی سوپروایزر کنترل عفونت مرکز نیز اقامت طولانی بیمار، افزایش هزینه ها، تحمیل مشکلاتی به خانواده ها و بروز مقاومتهای دارویی را از دلایل عفونتهای بیمارستانی ذکر نمودند و علت برگزاری این سمینار را تاکید بر اصول صحیح و راههای پیشگیری و کنترل عفونت بیمارستانی در دو عفونت زخم جراحی و پنومونی ذکر نمودند .
 
 سرکار خانم دکتر مینو محرز استاد بیماریهای عفونی و دبیر انجمن کنترل عفونت ایران در زمینه اهمیت کنترل عفونت بیمارستان به  ارائه آمارهای جهانی و ایران پرداختند و پیشنهاد دادند با تخصیص بودجه مناسب  و همچنین  برنامه آموزش پیشگیری و کنترل عفونت در کوریکولوم آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی ، بهبود در سیستم گزارش دهی ، اجرای برنامه بهداشت دست  در مراکز درمانی ، انجام تحقیقات جهت حصول اطمینان از اجرای استانداردهای پیشگیری و کنترل عفونت می توان به توسعه برنامه های مذکور کمک کرد .
 
 در ادامه سخنرانان محترم در دو بخش پیشگیری از عفونتهای زخم جراحی و پیشگیری از پنومونی بیمارستانی مطالب علمی خود را ارائه نمودند و از آنجائیکه سوپروایزران کنترل عفونت مراکز درمانی در این سمینار شرکت داشتند توصیه های لازم جهت اجرای برنامه های HAI نیز ارائه گردید. و جهت اطمینان ازآگاهی حاضرین از  کدهای عفونتهای بیمارستانی ، مسابقه ای  توسط آقای دکتر سیفی نیز اجرا شد و به صورت قرعه کشی به 3 نفر از افراد جوایز ی اهدا گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
به جهت دستیابی به پاورپوینتهای سمپوزیوم اینجا را کلیک کنید.

پنجشنبه 20 آبان 1395  8:54

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 2 مهر 1397  19:48:30
تعداد بازديد از اين خبر : 1333